Inżynier Sprzedaży / Doradca Techniczno-Handlowy (B2B)

METALOGIS S.C. to jeden z wiodących dostawców urządzeń i materiałów eksploatacyjnych do badań materiałowych i analityki laboratoryjnej, działającym na polskim rynku od kwietnia 2006 roku.
Obszary działalności METALOGIS to:
- metalografia i materiałografia
- pomiary twardości
- analizy składu chemicznego materiałów
- mikroskopia świetlna
- badania wytrzymałościowe

Wymagania:

  • student / studentka ostatniego roku lub absolwent / absolwentka Wydziału Inżynierii Materiałowej / Metalurgicznego lub innego o profilu mechanicznym
  • język angielski opanowany w stopniu komunikatywnym (w mowie i piśmie)
  • znajomość podstaw technik badań materiałowych (metalografia / pomiary twardości / wytrzymałość materiałów)
  • silna motywacja do pracy w sprzedaży B2B i w kontaktach z Klientami
  • dobre połączenie umiejętności technicznych i handlowych, gotowość do samodzielnego tworzenia ofert sprzedażowych (po wstępnym przeszkoleniu)
  • gotowość do podróży służbowych na terenie Polski
  • chęć stałej nauki, rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności
  • umiejętność organizacji czasu pracy oraz pracy w zespole
  • zdolności organizacyjne, samodzielność oraz wychodzenie z inicjatywą
  • bardzo dobre wyniki w nauce
  • dobra znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office / Open Office)
  • ważne i nieobciążone prawo jazdy kat. B oraz doświadczenie w prowadzeniu pojazdu
  • mile widziane doświadczenie (staż, praktyki)

Zakres obowiązków:

  • bieżąca obsługa techniczno-handlowa Klientów (B2B) w oparciu o zapytania Klientów
  • budowa strategicznych i długotrwałych relacji z Klientami (B2B) - rynek badań materiałowych
  • planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży w powierzonej grupie produktowej (urządzenia i materiały eksploatacyjne do metalografii, systemy pomiaru twardości materiałów, maszyny wytrzymałościowe)
  • dbanie o utrzymanie przyjaznych stosunków z Klientem
  • analiza rynku i wyszukiwanie potencjalnych Klientów firmy
  • reprezentowanie firmy na targach, seminariach i konferencjach

  • ciekawą pracę w specjalistycznej firmie związanej z badaniami materiałowymi i kontrolą jakości
  • możliwości rozwoju zawodowego oraz zdobycia doświadczenia
  • niezbędne szkolenia w kraju i za granicą
  • niezbędne narzędzia pracy (samochód, telefon, komputer)
  • przyjazną atmosferę pracy
  • umowę o pracę

Miejsce podjęcia pracy

Warszawa

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

wyjazdy sporadyczne