Specjalista ds. BHP

Pracodawca:

General Electric Company Polska Sp. z o.o.

GE Energy Management działa w sektorze energetycznym poprzez rozwijanie technologii, pomagających lepiej i bezpieczniej rozwiązywać problemy naszych klientów. Z 7,3 miliardami dolarów zysku w 2013 roku jesteśmy jednym ze światowych liderów w transmisji, dystrybucji i konwersji energii. Biznes GE Energy, do którego w Polsce należą fabryki w Bielsku Białej, Kłodzku oraz Łodzi, gdzie znajduje się również Globalne Centrum Finansowe naszego biznesu, to międzynarodowy lider w globalnej produkcji i sprzedaży urządzeń i aparatów mających zastosowanie w dystrybucji, ochronie, monitorowaniu, transformacji, przetwarzaniu energii niskiego i średniego napięcia oraz kompletnych rozwiązaniach procesów produkcyjnych i systemów automatyki sterowania.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub studia uzupełniające/podyplomowe w zakresie BHP
  • doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • znajomość aktualnych wymogów prawnych w zakresie BHP i PPOŻ
  • mile widziana znajomość zagadnień z zakresu Ochrony Środowiska
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole na różnych szczeblach organizacji
  • wysokorozwinięte umiejętności organizacyjne i interpersonalne
  • umiejętność pracy pod presją czasu

Zakres obowiązków:

  • realizacja zadań służby BHP zgodnie obowiązującymi przepisami prawnymi i korporacyjnymi
  • przeprowadzanie inspekcji i auditów warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad BHP
  • prowadzenie szkoleń z zakresu BHP oraz standardów korporacyjnych GE
  • opracowywanie procedur oraz opiniowanie instrukcji dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy
  • opiniowanie planowanych i wdrażanych zmian na stanowiskach pracy
  • nadzór nad prowadzeniem pomiarów środowiska pracy
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi oraz przygotowanie wymaganych prawem raportów
  • ustalanie okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy
  • udział we wdrażaniu i utrzymaniu systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy
  • wdrażanie inicjatyw zwiększających zaangażowanie pracowników w programy BHP

  • pracę w jednej z największych międzynarodowych korporacji - lidera w branży elektrycznej
  • możliwość rozwoju u boku profesjonalistów

Miejsce podjęcia pracy

Bielsko Biała

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

wyjazdy sporadyczne