Asystent Projektanta (telemechanika i telekomunikacja)

Pracodawca:

Klient Banku Danych o Inżynierach.

Nowoczesna firma inżynierska specjalizująca się w kompleksowym rozwiązywaniu problemów technicznych w dziedzinie elektrotechniki zawodowej oraz automatyki, oferująca realizację inwestycji od projektu, poprzez montaż i uruchomienie, a skończywszy na serwisie gwarancyjnym i pogwarancyjnym. Firma prowadzi własne biuro badawczo-rozwojowe opracowując nowe konstrukcje w zakresie urządzeń automatyki elektroenergetycznej.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne (elektrotechnika, elektroenergetyka, telekomunikacja lub pokrewne)
  • znajomość branży w zakresie układów telemechaniki i telekomunikacji
  • umiejętność doboru i konfiguracji układów telemechaniki i telekomunikacji
  • znajomość i umiejętność konfigurowania sieci telekomunikacyjnych, w tym sieci światłowodowych LAN, WAN itp. oraz sieci okablowania strukturalnego
  • znajomość podstaw i zasad rysunku technicznego w zakresie instalacji teletechnicznych i elektrycznych
  • znajomość norm i przepisów technicznych branżowych
  • gotowość do wyjazdów służbowych
  • znajomość oprogramowania AutoCAD
  • mile widziana znajomość oprogramowania EPLAN
  • mile widziane uprawnienia SEP w zakresie eksploatacji
  • komunikatywna znajomość j. angielskiego
  • prawo jazdy kat. B
  • chęć do ciągłego podnoszenia kwalifikacji

Zakres obowiązków:

  • opracowywanie dokumentacji technicznej układów telemechaniki i telekomunikacji ze szczególnym uwzględnieniem układów dedykowanych dla stacji elektroenergetycznych WN/SN, układów wyprowadzenia mocy z jednostek wytwórczych oraz układów dystrybucji energii elektrycznej
  • opracowywanie dokumentacji technicznej sieci komunikacyjnych, w tym sieci światłowodowych LAN, WAN itp. oraz okablowania strukturalnego
  • udział w opracowywaniu części technicznych ofert, w tym m.in. koncepcji, wyprzedzeń materiałowych, rysunków ofertowych i opisów
  • udział w spotkaniach zespołów projektowych, radach budowy, wizjach lokalnych, pracach inwentaryzacyjnych
  • współpraca z projektantami przy realizacji dokumentacji projektowej

  • możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych (np. uprawnień budowlanych)
  • udział przy projektowaniu i realizacji interesujących projektów inżynierskich
  • pracę w gronie doświadczonych specjalistów i ekspertów w swoich dziedzinach

Miejsce podjęcia pracy

Gliwice

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

częste wyjazdy