wyszukiwanie - słowo kluczowe: "Technolog"

Inżynier R&D (Laboratorium fotowoltaiki cienkowarstwowej)

Pracodawca:

ROLTEC Spółka z o.o.

Firma ROLTEC została założona w 2013 roku. Pierwotnym obszarem działalności była produkcja i obróbka szkła oraz szeroko pojęta metalurgia. Jednak zmieniająca się rzeczywistość nieustannie inspiruje nas do poszerzania obszaru prowadzonych działań. Obecnie rozpoczynamy w ROLTECu Nową Erę - prowadzenie prac badawczo-rozwojowych oraz produkcja nowoczesnych maszyn i urządzeń w obszarze fotowoltaiki.

Wymagania:

  • wyższe wykształcenie w obszarze nanotechnologii, elektroniki, optyki, fizyki, chemii lub pokrewne
  • minimum rok doświadczenia w pracy badawczo-rozwojowej lub wdrażaniu innowacyjnych technologii
  • mile widziane doświadczenie w pracy z urządzeniami próżniowymi do nanoszenia warstw cienkich
  • mile widziane doświadczenie w pracy z urządzeniami laserowymi
  • mile widziane doświadczenie w pracy związanej z montażem końcowym modułów fotowoltaicznych
  • mile widziane doświadczenie w pracy związanej z metodami charakteryzacji materiałowej
  • skrupulatność i samodzielność
  • twórczy umysł i umiejętność rozwiązywania problemów technologicznych
  • wiedza dot. działania ogniw i modułów fotowoltaicznych
  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodne korzystanie z literatury fachowej oraz komunikację z firmami zewnętrznymi
  • mile widziane będzie doświadczenie w pracy w pomieszczeniach o podwyższonej czystości oraz w pracy z cienkowarstwowymi ogniwami słonecznymi

Zakres obowiązków:

  • obsługa, optymalizacja i konserwacja nowoczesnych urządzeń technologicznych
  • wdrożenie i optymalizacja procesów w technologii cienkowarstwowej
  • testy i wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych
  • aktywny udział merytoryczny w dyskusjach dotyczących rozwoju technologii
  • planowanie i realizacja prac eksperymentalnych

Miejsce podjęcia pracy

Żylice

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

praca stacjonarna