Młodszy Inżynier / Młodszy Specjalista Techniczny

Pracodawca:

PCC Rokita

PCC Rokita prowadzi działalność produkcyjno-handlową w ramach trzech strategicznych jednostek organizacyjnych. Są to: Kompleks Chloru, Kompleks Polioli oraz Kompleks Chemii Fosforu.

Wymagania:

  • Jesteś studentem lub absolwentem kierunków technicznych (Elektryka/ Mechanika i Budowa Maszyn/ Automatyka)?
  • Posiadasz podstawową wiedzę z zakresu elektryki/ mechaniki/ automatyki i bez problemu odpowiesz na pytanie jak bezpiecznie naprawić zbiornik, w którym znajdowały się substancje niebezpieczne oraz jakie urządzenia pomiarowe, czy elektryczne można zastosować na instalacjach produkcyjnych :)
  • Chęć rozwoju dla Ciebie to nie tylko zwykły slogan (uczymy się przez doświadczenie, więc zapewniamy stały rozwój:))
  • Jesteś graczem zespołowym i lubisz pracę z ludźmi
  • A dodatkowo odbyłeś praktyki i staże w działach technicznych i utrzymania ruchu, to ta oferta jest dla Ciebie!

Zakres obowiązków:

  • Będziesz częścią zespołu technicznego liczącego 40 inżynierów branżowych
  • Na co dzień będziesz współpracował z działem technicznym oraz kadrą zarządzającą, działem produkcyjnym
  • Będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie przebiegu prac remontowych, projektowych, gwarancyjnych oraz ich dokumentowaniu
  • Skoro o dokumentach już mowa, będziesz nadzorował dokumentacją techniczną i uczestniczył w tworzeniu / opiniowaniu instrukcji obsługi maszyn i urządzeń
  • Sporą część Twojej pracy będzie stanowić współpraca z firmami zewnętrznymi (tak, by prace remontowe, serwisowe, modernizacyjne, inwestycyjne przebiegały bez problemu:):)
  • No właśnie, prace remontowe, bardzo ważny element Twojej pracy! Będziesz uczestniczyć w opracowywaniu potrzeb remontowych podległych instalacji produkcyjnych, nadzorował prawidłowy przebieg prac odbierał i zatwierdzał wykonanie tych prac, co potwierdzone zostanie sporządzonym przez Ciebie protokołem odbiorowych po ich wykonaniu
  • W systemie SAP R/3 PM będziesz aktualizował bazy urządzeń, zakup materiałów i usług w zakresie prowadzonych prac remontowych czy modernizacyjnych
  • Na instalacjach produkcyjnych będziesz wspomagał służby utrzymania ruchu przy usuwaniu trudnych usterek
  • Będziesz mógł uczestniczyć w zadaniach inwestycyjnych, których zadaniem jest również projektowanie i budowa nowych instalacji produkcyjnych od podstaw i (w tym również tworzenie Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia SIWZ)
  • To od Ciebie również będzie w pewnym stopniu zależeć jak ta instalacja będzie wyglądać
  • W zależności od branży (elektryka, mechanika, automatyka) będziesz zajmował się następującymi zadaniami:
    • mechanika - zakup kluczowych urządzeń pracujących na instalacjach produkcyjnych (pompy, reaktory mieszalnikowe, wymienniki ciepła, armatura odcinająca, armatura zabezpieczająca), współpraca z UDT i TDT (przygotowanie dokumentacji rejestracyjnej urządzeń, nadzór nad przygotowaniem urządzeń do badań - próby ciśnieniowe, rewizje wewnętrzne, czy prace naprawcze)
    • elektryka - nadzór nad pracami związanymi z: instalacjami nn, SN; transformatorami; rozdzielnicami nn, SN; prostownikami
    • automatyka - wykonanie specyfikacji technicznych, dobór i zakup usług i urządzeń służących do pomiarów, kontroli, sterowania i wizualizacji HMI wraz z systemami DCS/SCADA/BMS dla procesów technologicznych/produkcyjnych

  • umowę o pracę w największej na Dolnym Śląsku firmie z branży chemicznej
  • rozwój kompetencji technicznych pod okiem profesjonalistów, a także dzięki szkoleniom wewnętrznym i zewnętrznym (konferencje branżowe)
  • bezpłatny transport pracowniczy z Wrocławia
  • możliwość poznania różnorodnych wydziałów produkcyjnych i współtworzenia nowych inwestycji
  • rozwój stanowiskowy - Specjalista Techniczny w zasięgu ręki :):)
  • atrakcyjny pakiet socjalny (szkolenia, kursy, dofinansowanie do wczasów, karty MultiSport, studiów podyplomowych, możliwość ubezpieczenia grupowego)
  • dogodny dojazd pociągiem z Dworca Głównego Wrocławia tylko 35 minut

Miejsce podjęcia pracy

Brzeg Dolny

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

praca stacjonarna