Kierownik Wydziału Utrzymania Ruchu

Pracodawca:

Polska Grupa Odlewnicza S.A.

Odlewnia Żeliwa Śrem S.A. została wybudowana etapowo w latach 1964-1974 jako zespół trzech dużych odlewni. Odlewnia powstała jako fabryka Zakładów Przemysłu Metalowego HCP w Poznaniu i wchodziła w ich skład do 1994 roku. Od 1 stycznia 1994 roku Odlewnia była samodzielnym przedsiębiorstwem państwowym, a w roku 1999 nastąpiła jej prywatyzacja. Od 1 lipca 2007 roku akcjonariuszami Odlewni Żeliwa Śrem S.A. pozostają spółki, nad którymi nadzór właścicielski sprawuje polska, prywatna firma inwestycyjna TDJ S.A. Obecnie Odlewnia Żeliwa Śrem S.A, należy do Grupy PGO oferującej odlewy żeliwne, staliwne oraz odkuwki. Odlewnia Żeliwa Śrem S.A. jest producentem odlewów z żeliwa szarego, sferoidalnego i stopowego dla przemysłu maszyn rolniczych, motoryzacji, przemysłu stoczniowego, wydobywczego, maszynowego, energetyki oraz wielu innych. Kompleksowość usług zapewniają dwie linie formowania automatycznego z poziomym podziałem formy, jedna linia formowania półautomatycznego, dwie linie formowania ręcznego oraz wydział obróbki mechanicznej.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe (preferowane kierunki techniczne: Mechanika, Automatyka)
  • min. 2 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym w Wydziale Utrzymania Ruchu
  • znajomość zagadnień z dziedziny: mechaniki, hydrauliki, pneumatyki, budowy maszyn
  • doświadczenie w kierowaniu procesami utrzymania ruchu w zakładzie produkcyjnym oraz wdrażaniu nowoczesnych metod zarządzania (np. 5S, TPM)
  • zarządzanie zespołem, w szczególności: planowanie zadań, egzekwowanie obowiązków oraz rozwijanie zespołu
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz doskonałej organizacji pracy
  • samodzielność i odpowiedzialność za podejmowane decyzje
  • determinacja w działaniu i nastawienie na cel

Zakres obowiązków:

  • zapewnienie ciągłości utrzymania ruchu maszyn, urządzeń produkcyjnych oraz instalacji
  • stała współpraca z wydziałami produkcyjnymi
  • nadzór nad prawidłową i bezpieczną eksploatacją maszyn i urządzeń technicznych
  • wyznaczanie i implementacja standardów utrzymania ruchu
  • planowanie, koordynacja prac i nadzór nad podległymi pracownikami
  • tworzenie, nadzór i prowadzenie niezbędnej dokumentacji technicznej
  • planowanie i kontrola podległych budżetów
  • szkolenie i rozwój pracowników

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w OŻ Śrem SA, będącej częścią grupy PGO S.A.
  • możliwość rozwoju zawodowego w strukturach Spółki
  • inwestycje w rozwój pracowników - dofinansowanie do studiów podyplomowych, szkoleń, certyfikatów
  • możliwość skorzystania z atrakcyjnych programów dedykowanych dzieciom pracowników (bezpłatne wyjazdy wakacyjne, stypendia zagraniczne itp.)

Miejsce podjęcia pracy

Śrem

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

praca stacjonarna