Inżynier Robotyk (KUKA, ABB)

Pracodawca:

Klient Banku Danych o Inżynierach.

Opis pracodawcy:

Międzynarodowa firma z branży motoryzacyjnej.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne (kierunki: Mechanika i Budowa Maszyn, Automatyka i Robotyka, Mechatronika i inne pokrewne)
  • znajomość budowy maszyn oraz umiejętność czytania dokumentacji technicznej (schematy elektryczne, pneumatyczne, hydrauliczne, rysunek techniczny)
  • znajomość zagadnień z zakresu robotyki, elektryki, automatyki, mechaniki, pneumatyki
  • uprawnienia SEP do 1kV
  • przynajmniej 2-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku w obszarze utrzymania ruchu, firmy integratorskiej lub serwisu
  • obsługa i programowanie robotów KUKA, ABB
  • bardzo dobra umiejętność posługiwania się komputerem w zakresie MS Office
  • mile widziana znajomość programów wspomagania prac inżynierskich (Catia V5 / SolidWorks, AutoCad)
  • znajomość zagadnień dotyczących bezpieczeństwa maszynowego oraz znajomość przepisów dot. instalacji elektroenergetycznych
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym płynną komunikację oraz czytanie dokumentacji technicznej

Zakres obowiązków:

  • modyfikacja maszyn i urządzeń pod kątem zwiększenia ich wydajności i poprawy bezpieczeństwa
  • programowanie i diagnoza robotów przemysłowych (ABB i KUKA)
  • przeprowadzanie analiz awarii, analiz części zamiennych, analiz dokumentacji i formułowanie właściwych wniosków w oparciu o narzędzia prewencji autonomicznej i specjalistycznej
  • diagnozowanie i naprawa systemów informatycznych, urządzeń elektronicznych oraz znakujących
  • analizowanie i wyciąganie wniosków w oparciu o wskaźniki utrzymania ruchu takich jak MTTR, Uptime, MTBF
  • modyfikacje programów robotów wynikające z analiz niezawodności oraz nowych uruchomień
  • uczestnictwo w nowych projektach maszyn i urządzeń
  • uczestnictwo w odbiorach maszyn i urządzeń
  • rozwój infrastruktury teleinformatycznej w obrębie przedsiębiorstwa
  • czynny udział w programie Energy Index Saving
  • prowadzenia / koordynowanie prac związanych z modyfikacjami maszyn i urządzeń
  • kontakt z przedstawicielami serwisów zewnętrznych i dostawcami części zamiennych
  • współpraca z operatorami maszyn / technologami w celu wzrostu efektywności i wykorzystania dostępnego parku maszynowego
  • modyfikacja/aktualizacja dokumentacji maszyn i urządzeń w związku z prowadzonymi modernizacjami
  • uczestnictwo w przygotowywaniu Planów Prewencji i obsługi
  • analiza części krytycznych dla maszyn i urządzeń w podległym obszarze

  • pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku z branży motoryzacyjnej
  • wyzwania i możliwości realizacji własnych pomysłów oraz rozwój zawodowy
  • prywatną opiekę medyczną
  • ubezpieczenia grupowe
  • kartę Multisport
  • udział w ciekawych projektach
  • możliwość doskonalenia swoich umiejętności, poszerzania kompetencji
  • szkolenia językowe (angielski, niemiecki)
  • dofinansowanie do posiłków z ramienia Pracodawcy

Miejsce podjęcia pracy

Pruszków

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

praca stacjonarna