Inżynier ds. Systemów IT

Pracodawca:

Mars Polska Sp. z o.o.

Mars Polska jest częścią rodzinnej firmy Mars, Incorporated obecnej w 78 krajach i oferującej kultowe marki m.in.: M&M’s®, Snickers®, Mars®, Orbit®, Skittles®, Pedigree®, Whiskas®, Royal Canin®, Uncle Ben’s®.
W Marsie rozwijamy wysokiej klasy liderów, którym dajemy swobodę działania i oczekujemy od nich odpowiedzialności. Jesteśmy jednym z najbardziej pożądanych pracodawców. W 2017 roku, już po raz trzeci z rzędu, otrzymaliśmy 1. miejsce i wyróżnienie jako Najbardziej Pożądany Pracodawca w branży FMCG według specjalistów i menedżerów badania Antal International oraz jedno z Najlepszych Miejsc Pracy 2015 w Polsce i Najlepsze Miejsce Pracy 2016 w Europie według Instytutu Great Place to Work® w ocenie naszych Współpracowników.

Wymagania:

  • preferowane min. 2 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • informatyczny profil wykształcenia
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz komunikacji
  • język angielskiego - poziom średniozaawansowany
  • rozumienie oprogramowania napisanego w językach: SQL, Visual Basic, Java, Java Script - poziom podstawowy
  • znajomość aplikacji Microsoft Windows & Server, InTouch, IAS, Historian, FT View and Vantage Point
  • systemy bazodanowe, MS SQL server
  • znajomość sieci przemysłowych oraz umiejętność czytania planów sieci
  • znajomość filozofii Lean

Zakres obowiązków:

  • diagnostyka pracy serwerów fabrycznych, sieci przemysłowych oraz innych rozwiązań IT i przygotowanie strategii w celu poprawy ich niezawodności i wyprzedzania stanów awaryjnych (np. działania eliminujące zawieszanie się)
  • rozwiązywanie złożonych problemów technicznych oraz przeprowadzanie analiz awarii i niestabilności pracy serwerów
  • monitorowanie czasu pracy serwerów fabrycznych w celu stworzenia planu redukcji ryzyka związanego ze starzeniem się urządzeń. Kierowanie projektami (Small Minor - 2mio PLN) związanymi z wymianą lub poprawą niezawodności serwerów
  • zbieranie danych, analiza stanu i administracja sieciami fabrycznymi (Ethernet, ModBus, Profibus, itp.)
  • nadzór nad urządzeniami sieciowymi (switch, router, bridge, access point)
  • aktualizacja danych i rysunków zasobów fabrycznych sieci informatycznych
  • pełnienie roli funkcjonalnego eksperta IT dla aplikacji i systemów fabrycznych (np. SCADA)
  • nadzór nad systemami wspierającymi produkcję
  • zarządzanie zmianą i tworzenie nowych kopii zapasowych po zmianach inżynieryjnych
  • zarządzanie systemem przechowywania dysków twardych serwerów, konfiguracji switchów, routerów, itp. sieci fabrycznej
  • utrzymywanie stałego kontaktu z zespołem Działu Utrzymania Ruchu i inżynieryjnym, nastawienie na wyniki fabryczne, wprowadzanie wspólnych standardów w sprzęcie i oprogramowaniu, realizacja wspólnych projektów
  • przedstawienie potrzeb budżetowych rocznych, współodpowiedzialność za budżet utrzymania ruchu w obszarze IT
  • współpraca z zespołem międzynarodowym - bezpieczeństwo sieci oraz nadzór nad pracą firm kontraktorskich IT

  • pracę z markami lubianymi przez klientów i uwielbianych przez konsumentów
  • współpracę z zaangażowanym zespołem
  • umowę o pracę
  • atrakcyjne warunki finansowe i pełen pakiet benefitów, w tym m.in. ubezpieczenie na życie, opiekę medyczną, pakiet oszczędnościowy
  • ścieżkę kariery wspierającą Twój potencjał rozwojowy

Miejsce podjęcia pracy

Sochaczew

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

praca stacjonarna