Audytor

Pracodawca:

Energy Solution Sp. z o.o.

Firma Energy Solution Sp. z o.o. zajmuje się profesjonalnym doradztwem w zakresie energii elektrycznej i gazu ziemnego. Doradztwo obejmuje obszar merytoryczny, finansowy oraz prawny. Firma świadczy usługi dla klientów biznesowych, takich jak zakłady produkcyjne, sklepy, sieci handlowe, deweloperzy, banki oraz podmiotów z sektora finansów publicznych: miasta, gminy, powiaty, uczelnie publiczne, szpitale.

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne z zakresu energetyki, mechaniki i/lub ochrony środowiska.
  • Doświadczenie i otwartość w relacji z Klientem (rozmowy, spotkania) oraz utrzymywanie z nim stałego kontaktu.
  • Gotowość do podróży służbowych.
  • Biegła znajomość problematyki efektywności energetycznej i aktów prawnych dotyczących tej tematyki (ustawy, rozporządzenia, normy techniczne).
  • Doświadczenie i potwierdzone kompetencje w wykonywaniu obowiązkowych audytów energetycznych przedsiębiorstw.
  • Doświadczenie i potwierdzone kompetencje w wykonywaniu audytów efektywności energetycznej (białe certyfikaty)
  • Umiejętność typowania przedsięwzięć i modernizacji w zakresie możliwości poprawy efektywności energetycznej na podstawie przeprowadzonych oględzin instalacji, urządzeń i budynków, wraz z określeniem możliwych do uzyskania oszczędności energii po ich wdrożeniu.
  • Umiejętność obsługi podstawowego, audytorskiego sprzętu pomiarowego (kamera termowizyjna, luksomierz itp.)
  • Pogłębiona znajomość instalacji technicznych takich jak: systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, oświetlenia, sprężarkowe układy chłodnicze, kompensacja energii biernej itp.
  • Uprawnienia SEP w zakresie energii elektrycznej, urządzeń cieplnych lub instalacji gazowych
  • Prawo jazdy kategorii B.
  • Kreatywność, zaangażowanie i dyspozycyjność, zwłaszcza w aspekcie wyjazdów służbowych i pracy w terenie.
  • Podstawowa znajomość obsługi komputera oraz oprogramowania biurowego Microsoft Office.
  • Znajomość obsługi oprogramowania audytorskiego (OZC Audytor, Arcadia Thermo itp.).
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie na poziomie komunikatywnym będzie dodatkowym atutem.

Zakres obowiązków:

Od kandydata oczekuje się pracy polegającej na przygotowywaniu różnego rodzaju audytów, ekspertyz i opracowań dotyczących efektywności energetycznej. W zakres tych prac wchodzi pozyskanie danych do sporządzenia audytu, zarówno w wyniku analizy dostępnej dokumentacji technicznej jak również poprzez uczestnictwo w wizjach lokalnych na audytowanych obiektach. Wymaga się przeprowadzania biegłej analizy dokumentacji technicznej oraz umiejętności selekcji tylko potrzebnych informacji, niezbędnych do przeprowadzenia analiz i wykonania opracowania. Podczas wizji lokalnej należy wykazać się umiejętnością posługiwania podstawowym sprzętem pomiarowym. W efekcie końcowym od kandydata oczekuje się przygotowania opracowań, zgodnie z obowiązującymi uwarunkowaniami prawnymi oraz najlepszą sztuką inżynierską.

Miejsce podjęcia pracy

Warszawa

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę, zlecenie / umowa o dzieło, staż / praktyka

Wyjazdy

wyjazdy sporadyczne