Starszy Projektant Instalacji Sanitarnych

Pracodawca:

Jacobs

Jesteśmy międzynarodową firmą inżynierską świadczącą usługi w zakresie doradztwa technicznego, projektowania i zarządzania projektami inwestycyjnymi. W ramach globalnego centrum projektowego z oddziałami w Krakowie i Warszawie zatrudniamy specjalistów w obszarach:

  • Advanced Facilities
  • Water&Environment
  • Transportation
  • Energy&Power
  • Cities&Places
  • Digital
Dzięki współpracy w międzynarodowych zespołach i zróżnicowanym perspektywom zyskujemy doświadczenie, które stanowi o naszej wspólnej sile. W Jacobs każdy dzień jest okazją do czynienia świata lepszym - zaprojektuj z nami swoją ściężkę kariery!

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe techniczne na kierunku inżynieria środowiska i/lub energetyka w specjalności ciepłownictwo, ogrzewnictwo, wentylacja i klimatyzacja lub wodociągi i kanalizacja (ewentualnie specjalności pokrewne);
  • Dobra znajomość i umiejętność posługiwania się oprogramowaniem inżynierskim CAD, takim jak AutoCAD lub Microstation, znajomość oprogramowania do modelowania 3D jak np: Revit MEP, AECOsim, OpenPlant będzie dodatkowym atutem;
  • Znajomość branżowych programów obliczeniowych np. do obliczeń strat ciepła, obliczeń hydraulicznych jak np.: InstalSoft, Audytor; HAP, Trace;
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku (preferowane obiekty przemysłowe);
  • Znajomość obowiązujących norm i standardów projektowych;
  • Uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie min. poziom B2 (w tym słownictwo techniczne dotyczące branży), znajomość języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem;
  • Umiejętność rozwiązywania problemów technicznych oraz analitycznego myślenia;
  • Umiejętność efektywnej organizacji czasu pracy i współpracy w zespole;

Zakres obowiązków:

  • Kierowanie projektami instalacji sanitarnych (HVAC, wod-kan);
  • Dbałość o realizację prac zgodnie z harmonogramem i założonym budżetem oraz według określonych standardów jakościowych;
  • Wykonywanie obliczeń hydraulicznych projektowanych instalacji, dobór urządzeń;
  • Sprawdzanie dokumentacji technicznej, w tym modeli 3D;
  • Przygotowywanie dokumentacji w języku angielskim;
  • Koordynacja projektów z innymi branżami;
  • Koordynacja i dystrybucja pracy oraz wspieranie asystentów i młodszych projektantów;
  • Uczestniczenie w spotkaniach projektowych prowadzonych w środowisku międzynarodowym;
  • Prowadzenie uzgodnień z Klientem;
  • Udział w podróżach służbowych w tym zagranicznych (od 2 tygodni do 3 miesięcy).

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzin;
  • Możliwość pracy w biurze lub w modelu hybrydowym
  • Pracę w doświadczonym zespole projektowym, przy międzynarodowych, długoterminowych projektach;
  • Możliwość uczestnictwa w inicjatywach związanych z innowacją i jej praktyczne wykorzystanie w automatyzacji i optymalizacji projektowania z użyciem różnych technologii, narzędzi oraz języków programowania;
  • Elastyczne godziny pracy ( rozpoczynamy między 7:30-9:30);
  • "Krótkie piątki" (poniedziałek - czwartek 8.5h, piątek 6h);
  • Współpracę z inżynierami z zagranicznych biur Jacobs;
  • Członkostwo w sieciach społecznościowych Jacobs ( Women’s network, One World, PRISM, Careers Network, Collectively i innych) oraz udział w inicjatywach związanych z ich działalnością;
  • Pakiet benefitów (pakiet medyczny LuxMed, dodatkowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie karty Multisport, system kafeteryjny My Benefit, opieka psychologiczna) ;
  • Dofinansowanie kursu j. angielskiego;
  • Coroczny zwrot kosztów członkostwa w izbie inżynierów;
  • Możliwość wyjazdów zagranicznych i współpracy z innymi branżami przy realizacji projektów o globalnej skali.

Miejsce podjęcia pracy

Warszawa lub Kraków

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

częste wyjazdy