Inżynier Produkcji

OKT Polska to duże, nowoczesne przedsiębiorstwo przetwórstwa tworzyw sztucznych, produkujące artykuły dla gospodarstw domowych. Systematyczne inwestycje i rozwój spowodowały, że w naszym portfolio pojawiają się nowe produkty, które coraz szerzej zdobywają rynki. Jesteśmy jednym z liderów oferujących produkty dla dzieci - nasze produkty znajdziesz w Europie i poza nią.

Wymagania:

  • bardzo dobrej znajomości właściwości i zachowania tworzyw sztucznych
  • szerokiej wiedzy z zakresu procesów wtryskowych oraz maszyn wtryskowych i urządzeń peryferyjnych
  • znajomości konstrukcji form wtryskowych
  • znajomości języka angielskiego na poziomie dobrym
  • umiejętność ustawiania wtryskarek - mile widziane Engel, DEMAG - oraz oprzyrządowania (np. robotów)
  • umiejętność tworzenia dokumentacji technologicznej i procesowej
  • wykształcenie wyższe techniczne
  • doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku
  • samodzielność i odpowiedzialność za wykonanie powierzonych zadań
  • umiejętności analityczne i wyciąganie właściwych wniosków z uzyskanych wyników
  • zaangażowanie i wytrwałość w podejmowanych działaniach
  • wysokie umiejętności komunikacyjne służące budowaniu właściwych relacji w zespole

Zakres obowiązków:

  • wykonywanie analiz zachowania tworzyw sztucznych w odniesieniu do rodzaju wyprasek i zastosowanej technologii
  • opisywanie optymalnych parametrów procesu - tworzenie dokumentacji technologicznej
  • opiniowanie stosowanych tworzyw sztucznych (gatunek, parametry fizyko-chemiczne, wytrzymałość, wpływ skurczu, etc.) - tworzenie dokumentacji prób
  • wykonywanie analiz błędów i wad wyrobów wynikających z procesu technologicznego oraz opracowywanie zestawień przyczyn tych wad oraz możliwych rozwiązań
  • wskazywanie możliwych zmian konstrukcyjnych w wyrobach w celu poprawy ich funkcjonalności, jakości itp.
  • monitorowanie kierunków rozwoju branży tworzyw sztucznych, a także oprzyrządowania do ich przetwórstwa
  • tworzenie dokumentacji przebiegu procesów technologicznych, instrukcji stanowiskowych, instrukcji technologicznych
  • uczestnictwo w nowych uruchomieniach form wtryskowych, w próbach technologicznych, odbiorach nowych form itd.
  • uczestnictwo w ogólnofirmowych projektach usprawniających procesy, technologię, narzędzia itp.

  • pracę w rozwijającej się firmie o ustabilizowanej pozycji na rynku
  • wyzwania i możliwość rozwoju zawodowego
  • dobre wynagrodzenie
  • przyjazną atmosferę pracy i wsparcie w trudnych zadaniach
  • elastyczny czas pracy

Miejsce podjęcia pracy

Bydgoszcz

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

wyjazdy sporadyczne