Projektant Systemów Automatyki

Pracodawca:

Jacobs

Jesteśmy międzynarodową firmą inżynierską świadczącą usługi w zakresie doradztwa technicznego, projektowania i zarządzania projektami inwestycyjnymi. W ramach globalnego centrum projektowego z oddziałami w Krakowie i Warszawie zatrudniamy specjalistów w obszarach:

  • Advanced Facilities
  • Water&Environment
  • Transportation
  • Energy&Power
  • Cities&Places
  • Digital
Dzięki współpracy w międzynarodowych zespołach i zróżnicowanym perspektywom zyskujemy doświadczenie, które stanowi o naszej wspólnej sile. W Jacobs każdy dzień jest okazją do czynienia świata lepszym - zaprojektuj z nami swoją ściężkę kariery!

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe - preferowane z zakresu automatyki, robotyki, elektryki (lub pokrewne);
  • Doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku;
  • Znajomość obowiązujących norm i standardów z dziedziny AKPiA;
  • Doświadczenie w pracy z oprogramowaniem CAD 2D (AutoCAD lub Microstation, E-Plan lub innym);
  • Mile widziane doświadczenie przy projektowaniu automatyki budynkowej (BMS , systemy HVAC);
  • Mile widziana podstawowa umiejętnosc pracy w oprogramowaniu 3D (aplikacje jak Revit, Aecosim, lub inne);
  • Język angielski na poziomie dobrym (zarówno w mowie jak i w piśmie)
  • Dobra organizacja pracy, elastyczność;
  • Motywacja oraz chęć zaangażowania się w zdobywanie nowych umiejętności w dziedzinie AKPiA;
  • Znajomość pakietu MS Office Suite (Word, Excel).

Zakres obowiązków:

Głównym zadaniem projektanta będzie współpraca z inżynierami i asystentami pracującymi nad przygotowaniem dokumentacji projektowej AKPiA oraz koordynacja pracy z innymi dyscyplinami projektowymi.

  • Współpraca przy tworzeniu architektury systemu sterowania.
  • Tworzenie dokumentacji szaf i paneli sterujących automatyki, projektowanie tras kablowych;
  • Opracowanie rysunków instalacyjnych urządzeń pomiarowych, tworzenie modeli 3D instrumentów;
  • Tworzenie list urządzeń pomiarowych i sterujących oraz rzutów ich rozmieszczenia na projektowanym obiekcie;
  • Udział w spotkaniach z klientem - prezentacja rozwiązań projektowych;
  • Ścisła współpraca z innymi dyscyplinami przy tworzeniu schematów technologicznych P&ID;
  • Współpraca przy tworzeniu specyfikacji projektowych;
  • Wykonywanie zadań projektowych powierzonych przez inżyniera wiodącego;
  • Wsparcie merytoryczne grupy Asystentów i Kreślarzy;
  • Udział w obliczaniu i przygotowanie budżetu projektowego.

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze godzin
  • Możliwość pracy w biurze lub w modelu hybrydowym
  • Elastyczne godziny pracy (rozpoczynamy między 7:30-9:30)
  • "Krótkie piątki" (poniedziałek - czwartek 8.5h, piątek 6h)
  • Pracę w doświadczonym zespole projektowym, przy międzynarodowych/długoterminowych projektach w firmie obecnej we wszystkich obszarach infrastruktury
  • Współpracę z inżynierami z zagranicznych biur Jacobs
  • Możliwość uczestnictwa w inicjatywach związanych z innowacją i jej praktyczne wykorzystanie w automatyzacji i optymalizacji projektowania z użyciem różnych technologii, narzędzi oraz języków programowania
  • Członkostwo w sieciach społecznościowych Jacobs (Women’s network, One World, PRISM, Careers Network, Collectively i innych) oraz udział w inicjatywach związanych z ich działalnością
  • Pakiet benefitów (pakiet medyczny LuxMed, dodatkowe ubezpieczenie na życie, dofinansowanie karty Multisport, system kafeteryjny My Benefit, opieka psychologiczna)
  • Możliwość udziału w lekcjach j. angielskiego/polskiego/niemieckiego
  • Coroczny zwrot kosztów członkostwa w izbie inżynierów

Miejsce podjęcia pracy

Warszawa lub Kraków

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

praca stacjonarna