Inżynier Testu

Klient Banku Danych o Inżynierach, uznany na rynku polskim i zagranicznym integrator i producent rozwiązań telekomunikacyjnych i teleinformatycznych.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne: informatyka, telekomunikacja, automatyka
  • znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym w mowie i w piśmie
  • 2 lata doświadczenia w testowaniu oprogramowania lub systemów teleinformatycznych, preferowane doświadczenie w testowaniu oprogramowania wbudowanego i w automatyzacji testów
  • znajomość technik i metodyki testowania i wytwarzania oprogramowania
  • umiejętność programowania
  • podstawowa wiedza z zakresu elektroniki i miernictwa
  • umiejętność czytania specyfikacji, norm, wymagań
  • umiejętność programowania w językach skryptowych (Pyton, TCL, etc.)
  • znajomość metodyki testowania oprogramowania wbudowanego (embeded) lub testów wydajnościowych

Zakres obowiązków:

  • udział w procesie rozwoju produktów w projektach konstrukcyjnych ( zdefiniowanie zakresu testów, zdefiniowanie i aktualizacja przypadków testowych, przeprowadzanie testów, raportowanie i śledzenie znalezionych błędów)
  • testowanie urządzeń telekomunikacyjnych oraz systemu, w którym one pracują w tym:
  • testy oprogramowania wbudowanego (embeded) - poprawność kodu, dokumentacji, poprawność działania oprogramowania
  • testy oprogramowania aplikacji na PC
  • testy systemowe - testy protokołów, poprawność i wydajność komunikacji
  • testy funkcjonalne oprogramowania - poprawność działania wyspecyfikowanych funkcjonalności z punktu widzenia użytkownika
  • testy akceptacyjne oprogramowania
  • stworzenie koncepcji automatyzacji testów danego produktu, oraz dobranie do niej optymalnych metod i narzędzi

Miejsce podjęcia pracy

Gdynia

pełny etat