VWP Specjalista Informatyk w Dziale Logistyki

Volkswagen jest jednym z największych Producentów samochodów na świecie - a wspólnie z Wami jest na drodze do stania się numerem 1 w przyszłości. Innowacyjne technologie cechują nie tylko nasze produkty, lecz również procesy ich powstawania. A ponieważ każdy Volkswagen jest tak dobry, jak ludzie, którzy za nim stoją, każdemu pojedynczemu pracownikowi oferujemy optymalne perspektywy rozwojowe.

Aby zbudować 700 samochodów każdego dnia, potrzeba 1.000.000 części, które muszą zostać dostarczone w odpowiedniej ilości, w odpowiednim miejscu i o odpowiednim czasie.

Dział Logistyki marki Volkswagen Samochody Użytkowe zajmuje się terminowym dostarczaniem części na linie produkcyjne oraz sterowaniem programem produkcji.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne (mile widziana informatyka lub robotyka)
  • umiejętność biegłej obsługi komputera, w szczególności MS Office oraz MS Access (VBA)
  • umiejętność sporządzania analiz/ raportów za pomocą ogólnodostępnych narzędzi (np. SQL)
  • podstawy programowania w językach wyższego rzędu
  • mile widziana znajomość podstaw programowania Java i UML
  • mile widziana znajomość podstaw Oracle i ABAP
  • komunikatywna znajomość języka niemieckiego lub angielskiego
  • samodzielność przy rozwiązywaniu powierzonych zadań
  • umiejętność nawiązywania kontaktów i współpracy w zespole
  • umiejętność samodzielnego prowadzenia projektów

Zakres obowiązków:

  • wsparcie i obsługa systemów koncernowych
  • tworzenie raportów i statystyk
  • obsługa i tworzenie baz danych
  • rozwiązywanie bieżących problemów systemowych
  • tworzenie dokumentacji informatycznej dla Logistyki
  • analiza i modelowanie procesów biznesowych
  • implementacja procesów w programach koncernowych z wykorzystaniem nowych technologii
  • programowanie
  • samodzielne prowadzenie projektów - według zapotrzebowania
  • wyjazdy zagraniczne oraz kontakt telefoniczny i e-mailowy z kolegami z koncernu VW

Miejsce podjęcia pracy

Poznań/Września

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

wyjazdy sporadyczne