Specjalista ds. Bezpieczeństwa Maszyn Przemysłowych

nr ref. 10714-24; ważna do: odwołania

Pracodawca:

Klient Banku Danych o Inżynierach.

Międzynarodowy dostawca produktów i usług w dziedzinie bezpiecznej technologii automatyzacji.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne (automatyka, elektryka, mechatronika itp.)
  • znajomość zagadnień bezpieczeństwa w przemyśle (Dyrektywa Maszynowa 2006/42/WE, Dyrektywa dotycząca Wymagań Minimalnych 2009/104/WE)
  • umiejętność czytania schematów elektrycznych, hydraulicznych i pneumatycznych
  • doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa maszyn i pracy z nimi
  • znajomość budowy i działania maszyn, w tym układów elektrycznych, pneumatycznych i hydraulicznych
  • gotowość do pracy w trybie wyjazdów służbowych na terenie kraju i za granicą
  • znajomość j. niemieckiego lub angielskiego w stopniu umożliwiającym pracę w środowisku międzynarodowym
  • wysoki poziom zdolności organizacyjnych, interpersonalnych oraz komunikacyjnych
  • samodzielność i inicjatywa

Zakres obowiązków:

  • ocena zgodności maszyny odnośnie wymagań dyrektywy maszynowej, narzędziowej i norm oraz przepisów krajowych
  • przygotowywanie raportów oceny ryzyka maszyn (identyfikacja zagrożeń, szacowanie ryzyka, zgodnie z PN-EN-ISO-12100)
  • opracowywanie koncepcji modernizacji maszyn w zakresie wynikającym z oceny ryzyka
  • wykonywanie analiz układów sterowania na podstawie schematów elektrycznych, hydraulicznych maszyn oraz dokumentacji technicznej

Firma oferuje:

  • dużą samodzielność w realizacji powierzonych zadań
  • możliwość rozwoju i zdobywania cennego doświadczenia w dynamicznie rozwijającej się firmie międzynarodowej
  • przyjazną atmosferę w młodym i ambitnym zespole
  • elastyczny czas pracy
  • możliwość uzyskania uprawnień
  • ubezpieczenie grupowe
  • pakiet socjalny

Miejsce podjęcia pracy

Śląsk

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

częste wyjazdy

Aby zgłosić się na tę ofertę pracy, zaloguj się w swojej Błękitnej Strefie.
Jeśli nie posiadasz jeszcze konta w serwisie - zarejestruj się!
W Błękitnej Strefie będziesz mógł zgodnie z RODO aplikować na wybraną przez Ciebie ofertę pracy.
Dokonasz tego przekazując nam swoje CV lub wypełniając przygotowaną dla Ciebie ankietę.

Twoje dane osobowe przetwarzamy wyłącznie w celu realizacji procesów rekrutacyjnych
oraz Twojego rozwoju zawodowego. Szczegóły możesz sprawdzić w Klauzuli Informacyjnej.
W każdej chwili możesz wycofać swoją zgodę na przetwarzanie Twoich danych.