Główny Specjalista ds. Architektury IT

ENERGA SA to spółka zarządzająca Grupą Kapitałową (1 z 4 holdingów elektroenergetycznych). Kluczowe działalności GK ENERGA skupiają się wokół wytwarzania, dystrybucji, obrotu energią elektryczną i cieplną oraz obsługi odbiorców energii elektrycznej. Misją Grupy jest zapewnienie klientom komfortu życia i pracy. Misja realizowana jest poprzez intensywne działania na rzecz najwyższej jakości dostaw energii i obsługi klientów oraz przedsięwzięcia o charakterze ekologicznym i społecznym. www.grupaenerga.pl

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe o profilu informatycznym lub pokrewnym
  • minimum 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku architekta korporacyjnego lub architekta systemów informatycznych
  • minimum 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarach projektowania, wdrażania i/lub architektury systemów informatycznych
  • doświadczenie w pełnieniu roli analityka, architekta systemu informatycznego lub kierownika projektu w co najmniej 3 projektach wdrożenia systemu informatycznego wspierającego podstawową działalność przedsiębiorstwa
  • doświadczenie w zarządzaniu projektami
  • doświadczenie w prowadzeniu transformacji środowiska informatycznego przedsiębiorstwa
  • znajomość zagadnień architektury korporacyjnej, potwierdzona certyfikatem TOGAF 8 Certified lub TOGAF 9 Certified, lub ITAC Certified IT Architect
  • znajomość zagadnień architektury zorientowanej na usługi (SOA)
  • znajomość architektury systemu SAP
  • znajomość metod i notacji opisu procesów biznesowych oraz architektury danych, aplikacji i technologii
  • znajomość branży energetycznej
  • umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne
  • znajomość języka angielskiego umożliwiająca swobodną komunikację w mowie i piśmie
  • rozumienie potrzeb biznesowych oraz umiejętność budowania zrozumienia przedstawicieli biznesu dla proponowanych zmian środowiska informatycznego

Zakres obowiązków:

  • współpraca z jednostkami IT Grupy w zakresie opracowania Architektury IT
  • zdefiniowanie i wdrożenie procesu opracowania i aktualizacji Architektury IT
  • współpraca w zakresie opracowania strategii rozwoju Systemów Informatycznych oraz zachowania spójności pomiędzy wymaganiami zgłaszanymi przez Biznes
  • wsparcie przeprowadzania analizy i optymalizacji stopnia wsparcia poszczególnych obszarów biznesowych Grupy przez wykorzystywane rozwiązania informatyczne
  • koordynacja działań w zakresie zapewniania spójności pomiędzy poszczególnymi obszarami systemowymi
  • koordynacja przygotowania wkładu do Architektury IT Grupy
  • opracowanie standardów Architektury IT Grupy i wsparcie opracowywania strategii rozwoju aplikacji
  • nadzór nad stosowaniem opracowanych standardów w zakresie Architektury IT
  • nadzór nad zapewnieniem zgodności Architektury IT i standardów ze Strategią IT Grupy
  • opracowanie i utrzymywanie korporacyjnego modelu danych
  • opracowanie formalnych reguł weryfikacji jakości danych na etapie wprowadzania oraz przetwarzania w systemach informatycznych
  • identyfikacja oraz udział w klasyfikacji danych zgodnie z modelem danych, polityką bezpieczeństwa, w oparciu o formalną decyzję właściciela danych
  • zapewnienie wdrożenia rozwiązań technicznych i organizacyjnych dla zachowania odpowiedniej kompletności, aktualności, adekwatności oraz integralności danych na każdym etapie ich przetwarzania
  • okresowe sprawdzanie kompletności, aktualności, adekwatności oraz integralności modelu danych

Firma oferuje:

  • zatrudnienie u stabilnego pracodawcy
  • ciekawe wyzwania zawodowe
  • interesującą pracę w dynamicznie rozwijającym się Centrum strategiczno-operacyjnym w spółce zarządzającej Grupą Kapitałową

Miejsce podjęcia pracy

Gdańsk

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

praca stacjonarna