Analityk/Specjalista ds. Analiz Danych

Instytut Łączności - Państwowy Instytut Badawczy jest niezależną, narodową instytucją badawczo-rozwojową w dziedzinie telekomunikacji i technik informacyjnych. Prowadzi prace w zakresie rozwoju sieci telekomunikacyjnej państwa, normalizacji i standaryzacji systemów oraz urządzeń telekomunikacyjnych. Służy rozwojowi społeczeństwa informacyjnego i gospodarce opartej na wiedzy. Zapewnia wsparcie naukowe, badawcze i techniczne instytucjom państwa. Realizuje prace wykorzystywane w praktyce przez podmioty działające na rynku. Współpracuje z organizacjami i instytucjami badawczymi, przyczyniając się w ten sposób do integracji środowiska naukowego. Aktywnie uczestniczymy w budowaniu Europejskiej Przestrzeni Badawczej (European Research Area). Działalność badawcza jest ukierunkowana na rozwój nauki i praktyczne zastosowania wyników badań.

Wymagania:

  • wyższe wykształcenie kierunkowe (informatyka lub pokrewne)
  • znajomość narzędzi typu Business Intelligence
  • znajomość języka SQL i relacyjnych baz danych
  • pożądana znajomość projektowania i implementacji procesów ETL
  • pożądana znajomość zagadnień związanych z hurtowniami danych i OLAP
  • umiejętność tworzenia dokumentacji technicznej i proceduralnej w języku polskim
  • znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na samodzielną pracę z dokumentacją
  • umiejętność pracy w zespole
  • komunikatywność w kontaktach z klientami
  • bardzo dobra organizacja pracy i samodzielność

Zakres obowiązków:

  • współpraca z klientami w zakresie:
  • identyfikowania ich potrzeb związanych z analizami danych
  • specyfikowania wymagań
  • doboru narzędzi i metod analizy
  • ustalenia form i metod raportowania
  • opracowania prezentacji i dokumentacji analiz danych
  • analizy danych oraz tworzenie i rozbudowa modułów raportowych
  • współpraca przy administrowaniu systemami typu Business Intelligence
  • współpraca przy utrzymaniu systemów bazodanowych, m.in.: monitorowanie i admi-nistrowanie środowiskami, optymalizacja wydajności rozwiązań, zarządzanie jakością danych

Firma oferuje:

  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • pracę w młodym, przyjaznym zespole
  • możliwość rozwoju umiejętności (szkolenia)
  • konkurencyjne wynagrodzenie
  • elastyczne godziny pracy

Miejsce podjęcia pracy

Warszawa (ew. Wrocław lub Gdańsk)

Wymiar zatrudnienia

pełny etat, część etatu

Rodzaj umowy

umowa o pracę

Wyjazdy

praca stacjonarna