wyszukiwanie - słowo kluczowe: "Technolog"

Inżynier Wiodący B+R Baterii - Naukowiec

Pracodawca:

AIC S.A.

AIC S.A. jest innowacyjną firmą inżynieryjno-produkcyjną. Dostarczamy nasze produkty do największych producentów
w USA, Kanadzie, Europie oraz Azji. Główna siedziba firmy mieści się w Gdyni, mamy również oddziały inżynieryjne
i sprzedażowe w Chinach, Holandii i Kanadzie. Realizujemy wiele ambitnych projektów badawczo-rozwojowych. Jednym
z nich jest przemysłowy magazyn energii elektrycznej na bazie baterii przepływowej. Obecnie tworzymy zespół specjalistów, który podejmie się badań, konstruowania i rozwoju produktu - począwszy od samej baterii aż do złożonego systemu magazynowania energii, włącznie z technologią produkcji.

Wymagania:

Poszukujemy osoby z doktoratem w dziedzinie elektrochemii, chemii nieorganicznej, fizyki i inżynierii materiałów lub innej, pokrewnej z zagadnieniami konstrukcji nowoczesnych baterii elektrycznych, z wskazaniem na baterie przepływowe.

Oprócz wiedzy merytorycznej oczekujemy:

  • praktycznego doświadczenia w badaniach, testach i walidacjach
  • dużej samodzielności w zakresie definiowania zadań i potrzeb
  • umiejętności rozpoznawania i eskalowania zagrożeń (ryzyka) w projekcie
  • zaangażowania w rozwiązywanie problemów
  • dobrej współpracy i komunikacji z zespołem
  • otwartości na niestandardowe rozwiązania
  • elastyczności działania w zmieniających się okolicznościach projektu (nowe informacje biznesowe, dostępne technologie, itp.)
  • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, również w zakresie technicznym
  • umiejętności prezentacji słownej i wizualnej, również na szerszym forum

Zakres obowiązków:

Podstawową rolą osoby na tym stanowisku będzie kompleksowe prowadzenie projektu rozwoju baterii przepływowej od strony elektrochemicznej i materiałowej.
Zakres zadań.:

  • specyfikacje materiałowe baterii
  • nadzór nad badaniami i testami
  • porównania, analizy, wnioski, rekomendacje
  • optymalizacja parametrów baterii przez dobór materiałów i technologii
  • tworzenie zaplecza sprzętowego, kadrowego, naukowego
  • udział w tworzeniu niezbędnych procedur
  • poszukiwanie i przedstawianie nowych rozwiązań
  • kontakty z ośrodkami naukowymi, dostawcami
  • udział w projektowaniu prototypów, jednostek pilotażowych i produktów końcowych
  • ścisła współpraca z pozostałymi członkami zespołu odpowiedzialnymi za konstrukcję, sterowanie i wdrożenie całego magazynu energii

Firma oferuje:

  • pracę przy rozwoju i wdrażaniu innowacyjnych produktów
  • dostęp do najnowszych technologii
  • współpracę z partnerami krajowymi oraz zagranicznymi
  • wyjazdy i uczestnictwo w kierunkowych konferencjach, targach, szkoleniach
  • duża samodzielność organizacji pracy
  • pracę w środowisku otwartym na inicjatywę i twórcze myślenie
  • prywatną opiekę medyczną dla całej rodziny
Forma zatrudnienia:
  • pełny etat, kontrakt lub inna dogodna forma współpracy

Miejsce podjęcia pracy

Gdynia

pełny etat

Rodzaj umowy

umowa o pracę, samozatrudnienie, kontrakt

Wyjazdy

praca stacjonarna