Główny Inżynier (Główny Specjalista ds.Utrzymania Ruchu i Inwestycji)

Opis pracodawcy:

Klient Banku Danych o Inżynierach

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe techniczne ze wskazaniem na mechaniczne
  • min 5-letnie doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego + mile widziana znajomość języka niemieckiego
  • zdolności organizacyjne, umiejętność pracy pod presją czasu
  • umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i reagowania w sytuacjach kryzysowych
  • zdolności przywódcze, umiejętność koordynacji pracy zespołu
  • bardzo dobra znajomość przepisów BHP

Zakres obowiązków:

  • nadzór nad pracą warsztatów (elektrycznego, automatyki i energetyki) oraz magazynu technicznego, organizowanie i nadzorowanie napraw oraz konserwacji profilaktycznych na wydziałach produkcyjnych; planowanie i dbałość o właściwy poziom techniczny wykonywanych remontów, konserwacji i przeglądów technicznych maszyn, urządzeń i instalacji,
  • opracowywanie strategii dla Firmy, planów inwestycyjnych, planów remontowych, modernizacji,
  • nadzór nad zleceniami robót zewnętrznych, opracowywanie drobnych projektów
  • współpraca z działami produkcji, działem zakupów: konsultowanie projektów nowych uruchomień, procesów technologicznych i prac inwestycyjnych, planowanie zakupów części zamiennych i potrzebnych materiałów dążąc do optymalizacji zakupów oraz z Koncernem i Głównym Specjalistą ds. Utrzymania Ruchu
  • nadzorowanie dokumentacji maszyn, urządzeń i budynków należących do firmy, przygotowanie i uruchamianie nowych maszyn i urządzeń produkcyjnych,
  • nadzorowanie prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji urządzeń technicznych poprzez użytkowanie zgodne z przepisami energetycznymi, BHP i przeciwpożarowymi, nadzorowanie sprzętu kontrolno-pomiarowego,
  • przygotowywanie opracowań dotyczących modernizacji i rozbudowy istniejących urządzeń technologicznych; nawiązywanie kontaktów z zewnętrznymi działami serwisowymi, współpraca z zewnętrznymi podwykonawcami prac remontowych i naprawczych,
  • ustalanie budżetu na inwestycje i kosztów ogólnych działu, kontrola budżetu rocznego poprzez analizę i kontrolę miesięcznych wydatków,
  • praca na miejscu plus częste wyjazdy

Miejsce podjęcia pracy

łódzkie

pełny etat